Uudised

Miks valida pöördosmoos?

Meie praegune olukord

Eestis joodav vesi tuleb üldiselt meie maapõuest, olgu siis selleks puurkaev, salvkaev või tsentraalne veeühendus, lõppude lõpuks saame oma joogivee ikkagi maast. Kuna pinnasekihid koosnevad suurel hulgal orgaanilistest jääkidest ja ühenditest, siis paratamatult liituvad nad nende vahel voolavate veemolekulidega, mille tagajärjel võime kogeda järgnevaid ebameeldivaid nähtusi – oranžikas vesi, mädamuna lõhnaline vesi, hägune vesi, kare vesi. 

Ükski neist nimetatud omadustest ei ole joodava vee kirjeldamiseks, kuna inimese organism suudab vaid nii palju seda vett ise filtreerida, kõik raskemad osakesed ja metalliühendid ladestuvad meie organismi ning hakkavad seejärel põhjustama väiksemaid põletikke ja haigusi, millede tüsistused võivad viia kõige halvemani. Seetõttu ongi hakatud maapõuest tulevat vett filtreerima.

Tallinna Vesi näitel puhastavad nemad vett klooriga, millega tõepoolest hävitab enamus orgaanilistest ühenditest mustas vees, kuid klooril on omadus ennast veega siduda ning seetõttu on Tallinna Vett tarbivad inimesed sundseisus, kuna neil pole valikut ja nad peavad tarbima klooriga puhastatud vett või selle asemel ostma söögitegemiseks pudelitega vett, mis omakorda ei taga alati vee kvaliteeti.

Seetõttu tasub mõelda täiendavate veepuhastussüsteemide peale seda enam, kui perre on sündimas laps või kui kasvatate juba mõnda. Pöördosmoos seadmed eemaldavad veest nii eelpool mainitud ebameeldivad omadused kui ka likvideerivad vees sisalduva kloori ja muud gaasid (sealhulgas ka radooni).

Pöördosmoosi tööpõhimõte

Kraanivesi läbib esmalt kolm suuremat filtrit, mille tulemusena likvideeritakse veest suuremad kui 1 mikroni suurused osakesed. Seejärel liigub puhastatud vesi pöördosmoos membraanini, kus toimub juba filtreeritud vee viimane puhastamine – vesi surutakse justkui läbi väga tiheda “käsna”, mis eemaldab veest kõik üleliigsed orgaanilised ja anorgaanilised ühendid ning tulemuseks on täiesti puhas joogivesi, kus ei ole mingeid mineraale ega muid lõhustunud gaase. “Käsn” pestakse pealevoolava kraaniveega ära ning kõik jäägid suunatakse kanalisatsioonitorusse. Pärast membraani läbimist suunatakse täiesti puhas joogivesi läbi aktiivsöe ja kookoskiudude filtri, mis annab veele meeldiva ja naturaalse maitse ning kui Teie süsteem on varustatud ka mineraalifiltriga, siis käib puhas joogivesi ka sellest filtrist läbi. Eesmärgiga lisada puhtale joogiveele kõik mineraalid, mida inimorganism vajab ja seeläbi muutes ka puhta joogivee kergelt aluseliseks.

Aluselise vee kasulikest omadustest saad lugeda eelmisest artiklist.

Hoolime Teie tervisest, Estaqua

Kuidas muuta joogivesi inimorganismile kasulikult aluseliseks?

Me kõik teame, et inimese keha koosneb suuremas osas veest – nimelt täiskasvanud mehe keha sisaldab keskmiselt 60% ja täiskasvanud naise keha 55% vett. Seetõttu on regulaarne vee tarbimine ka väga oluliseks osaks meie igapäevasest tegevusest tagamaks hea tervise ning organite regulaarse toimimise.

Levinud soovitus on inimesel juua päevas 6-8 klaasi vett, mis mahuliselt võrdub 1,5…2 liitriga, et organism saaks piisavalt vett ning et ennetada haigusi. Ent sellele vaatamata lihtsalt vee joomine pole piisav. Tuleks juua aluselist vett, mis reguleeriks inimese organismi pH-taset. 

Keha happelisus sõltub suures osas meie söödavast toidust ning kuna enamus toitudest on happelise koostisega, siis me ei jõua igapäevaselt vaid tatart, viigimarju või rosinaid süüa. Lihtsam on seda reguleerida aluselise vee joomisega. 

Keha liigne happelisus avaldub enim seletamatutes peavaludes, segadusehetkedes ja muus sellises. Üldjuhul peaks terve organismi pH-tase jääma vahemikku 7,35…7,45. 7 on neutraalne tase, mis sellest allapoole jääb on happeline ning mis ülespoole, on aluseline. Liiga happeline keskkond inimese rakkudele võib lõppeda mõnede rakkude surmaga, mis koostöös mõne tugevama haigusega võib viia väga tugevate tüsistusteni. Lihtsam on oma keha happelisust reguleerida aluselise vee regulaarse joomisega.

Selle naturaalse joogiga aitate organismil puhastuda happelistest jääkidest ning tasakaalustada vere pH-tasakaalu rakkude hapnikuga varustamiseks. ALuselise vee regulaarne joomine tõstab organismi veetaset, vähendab üldist väsimust ning ennetab varajase vananemise sümptomeid nii välimiselt kui ka sisemiselt.

Kuidas valmistada aluselist vett?

Vaja läheb:

  • 1 sidrun
  • 1 sl Himaalaja roosat soola (5 g)
  • 2 liitrit filtreeritud vett

Esmalt pese sidrun vee ja võimalusel väihese kguse õunaäädikaga, seejärel lõika ta sibideks ning pane kannu. Vala peale vesi. Lisa kannu HImaalaja soola, sega lusikaga ja lase segul seista toatemperatuuril terve öö. Seismisega saab vees olev lämmastik õhku lennata ja sulle jääb kannu puhtam vesi. Samal põhjusl soovitatakse ka toataimedele anda seisnud vett, kuna kraanivees olev lämmastik võib taimedele surmavalt mõjuda.

Edaspidi tarbi seda vett 1-2 klaasi 30 minutit enne hommikusööki ning sellest piisab, et tagada organismi normaalne pH-tase.

Oluline! 

Seda vett ei soovitata juua inimestel, kes kannatavad kõrgvererõhu all. Samuti ei soovitata seda vett juua üle kolme klaasi päevas, kuna organism ei tohi liiga aluseliseks ka minna. 

Hoolime Teie tervisest, Estaqua

Ecosofti veefiltrid said WQA kuldtempli sertifikaadi

Ecosofti seadmete turustamisega kanname me sotsiaalset vastutust inimeste eest, kes valivad oma kodudesse kasutada meie veefiltreid. Pöörame suurt tähelepanu kvaliteetsetele seadmetele ja töövõtetele tagamaks pika töökindluse meie süsteemidele ning meeldiva ja kiire paigalduse.

Meie pöördosmoos veepuhastusseadmed said endale WQA kuldtempli! Water Quality Association (WQA) on vee kvaliteeti hindav ühing Ameerika Ühendriikides ning saadud kuldtempliga kinnitatakse meie seadmete vastavust standarditele:

  • NSF/ANSI 58 – 2017: Reverse Osmosis Drinking Water Treatement Systems;
  • NSF/ANSI 372 – 2016: Drinking Water System Components – Lead Content;
  • CSA B483.1 – 2017: Drinking Water Treatment Systems.

Meie erineme teistest tarnijatest sellepoolest, kui nemad märgistavad kuldtempliga terveid süsteeme, siis meie saime õiguse märgistada sellega ka oma süsteemiosasid.

Mida see tähendab? Selle sertifikaadiga kinnitatakse, et meie süsteemide kõik osad on võivad sattuda kontakti joogiveega ning sellega seoses pole vaja tunda hirmu, et nad kuidagi halvasti joogiveele mõjuksid.

Hoolime Teie tervisest, Estaqua